British Airways na jednoj liniji zaradio milijardu dolara

20. Avgust 2019
British Airways na jednoj liniji zaradio milijardu dolara

Linija avio-kompanije British Airways između NJujorka i Londona donosi najviše novca i to 1,16 milijardi dolara godišnje, a sledi Qantas-ov let između Sidneja i Melburna i linija kompanije Emirates London-Dubai, pokazali su najnoviji podaci o profitabilnosti avio-linija, prenosi američki TV kanal CNBC.

Podaci konsultantske kuće OAG pokazali su da avio-prevoznici najviše novca zarađuju na prekookeanskim letovima popularnim među poslovnim ljudima.

Posle leta British Airways-a između njujorške vazdušne luke J. F. Kenedi i londonskog aerodroma Hitrou koji je doneo najviše novca za godinu dana do marta 2019. godine, drugi na lestvici profitabilnosti je let kompanije Qantas od svega sat i po između Melburna i Sidneja koji je toj australisjkoj kompaniji doneo prihode od 861,3 miliona dolara.

Treće mesto zauzima let između Hitroa i Dubaija na kojem je Emirates zaradio 796,2 miliona dolara, prenosi hrvatski Poslovni dnevnik.

Ovakve linije za avio-kompanije su pravo blago i zato ne čudi što prevoznici „upumpavaju” resurse u takve linije postavljanjem dodatnih sedišta, jer znaju da će privući korporativne klijente i druge „dobre potrošače”.

Prevoznici na takvim linijama pokušavaju da prodaju i više sedišta viših klasa, pa je tako američka Delta Airlines objavila da na tim linijama prodaje više od 60 odsto sedišta u prvom razredu.

American Airlines je početkom ovog meseca najavio završetak montaže premium sedišta ekonomske klase u svojoj floti širokotrupnih aviona.

Iako cene variraju, premium sedišta ekonomskog razreda mogu doneti do tri puta veći prihod od „obične” ekonomske klase.

Tako, na primer, karte za let American Airlines-om između Njujorka i Londona početkom septembra u ekonomskoj klasi prodaju se za 704 dolara, a u premium ekonomskoj klasi za 1908 dolara.

Izvor: Tanjug

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
Degustacija kobasica na Oktoberfestu - bez vegi varijante
21. Septembar 2023
Oktoberfest je osim po zabavi i pivu poznat i po kobasicama. Komisija za degustaciju probala je...
Turizam
ТОNS organizovao poslovni skup u Ljubljani
21. Septembar 2023
U ljubljanskom „Radisson Blu Plaza Hotel“-u Turistička organizacija Grada Novog...
Turizam
20. Septembar 2023
Turistička organizacija Srbije sa ponosom objavljuje da je otvoren konkurs za nagradu...
Turizam
Investitori iz Švajcarske grade akva park na Zlatiboru?
18. Septembar 2023
Na sednici Skupštine opštine Čajetina odbornici su usvojili izmene i dopune Plana...