Nakon Ciriha "Car Go" stiže i u Beč

20. Mart 2019
Nakon Ciriha 'Car Go' stiže i u Beč

Srpska softverska kompanija CarGo Technologies širi svoje poslovanje na još jedan evropski grad - Beč, čime će se naći rame uz rame sa svetski poznatim Uberom.

Tako će CarGo postati jedna od retkih srpskih kompanija koje investiraju i u zemlje EU.

Direktor CarGo kompanije Vuk Guberinić potpisao je Sporazum o saradnji sa austrijskim partnerima, čime je aplikacija CarGo nastavila da širi svoje poslovanje na tržište Zapadne Evrope, nakon Ciriha u kome je dostupna od decembra 2018. godine.

Guberinić je povodom širenja poslovanja na glavni grad Austrije istakao da je veoma ponosan što je srpska aplikacija dobro došla u jednoj uređenoj i razvijenoj zemlji, ali je izrazio žaljenje što pokušavaju da je ugase u Srbiji, gde je i nastala.

- Ovo je samo početak jer CarGo planira regionalno širenje poslovanja. Svet počinje da prepoznaje CarGo kao srpski brend, a time i jednu srpsku kompaniju, kao stranog investitora. U Austriju donosimo kvalitet više, a Uber će dobiti konkurenciju, zahvaljujući čemu ćemo i mi i oni biti bolji za korisnike, što je nama najvažnije - rekao je on.

Guberinić je dodao da će aplikacija CarGo biti dostupna na korišćenje građanima Beča krajem aprila i ističe da CarGo planira dalje regionalno širenje sa jasnom ambicijom da postane lider u Jugoistočnoj Evropi.

- CarGo nije prevoz, već sinonim za inovacije i predstavlja platformu na kojoj će brojni biznisi moći da se razvijaju i brojni ljudi nađu stalni ili povremeni posao. Naša ambicija je da zapošljavamo ljude, a korisnicima pružamo vrhunsku uslugu. Drago nam je da nas prepoznaju i u inostranstvu, što se vidi po strancima koji dolaze u Beograd i traže od nas da aplikacija postane dostupna van granica Srbije - izjavio je Vuk Guberinić, nakon potpisivanja Sporazuma o saradnji.

Izvor: B92

Komentara (0)

Povezane vesti

Razno
Muzej iluzija daruje đacima prvacima besplatan ulaz
30. Avgust 2023
U periodu od 01 do 30. septembra 2023. godine Muzej iluzija poziva sve mališane koji...
Razno
16. Avgust 2023
Jedna od najomiljenijih niških manifestacija "Dani bureka" se održavaju od 17....
Razno
Rok simfonija posvećena Tini Tarner premijerno na Danima piva u Zrenjaninu
10. Avgust 2023
Zrenjaninska filharmonija pripremila je novi, jedinstveni projekat na našim prostorima....
Razno
„Belgrade Youth Fest“ 11. i 12. avgusta na Kalemegdanu
10. Avgust 2023
„Belgrade Youth Fest“, festival posvećen mladima u organizaciji Kancelarije za...