Zabavno-edukativni centar Viminacium Avantura otvara se na leto

13. April 2018
Foto: Turisticki Svet
Foto: Turisticki Svet

Zabavno-edukativni centar Viminacium Avantura, u okviru jednog od najvećih evropskih arheoloških nalazišta kod Požarevca, na leto će biti otvoren za decu od 10 do 17 godina, najavljeno je iz Viminaciuma.

U okviru tog centra će na autentičan način biti oživljen prostor nekadašnjeg antičkog grada Viminaciuma, gde će se naći replika rimskog vojnog logora i specijalni legionarski poligon sa preprekama, kao i avantura park.

Mladi kamperi imaće priliku da se na lokalitetu starom više od 2.000 godina, kroz interesantne i interaktivne edukativne radionice, upoznaju sa naukom kao što je arheologija, antropologija, paleontologija i astronomija, sa starim zanatima i mnogim drugim izviđačkim veštinama i tehnikama samoodbrane.

- Deca i mladi će kroz sedmodnevni program moći da otkriju svoje potencijale i interesovanja. "Putovanjem" kroz rimsku istoriju, vraćamo se u "pax romana" – najlepše doba Rimskog carstva i zajedno sa našim mladim legionarima razvijamo veštine za 21. vek - kazao je vođa projekta Viminacijum Avantura Vladimir Đumić.

Projekat Viminacijum Avantura realizuje se u saradnji sa Viminacium Fondacijom, arheološkim parkom Viminacium i Arheološkim institutom. Izgradnju poligona legionara i avantura parka finansijski je podržalo Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija, kroz Turističku organizaciju Požarevac.

Izvor:
Beta

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
Međunarodni budvanski karneval spaja more, karneval i odlične cene
25. April 2025
Ukoliko tražite idealnu destinaciju za predah tokom prvomajskih praznika, uz sadržajan...
Turizam
Restaurira se legendarna kupola Aja Sofije
15. April 2025
Istanbulska Aja Sofija - Velika džamija, jedno je od najveličanstvenijih zdanja u nasleđu...
Turizam
02. April 2025
Sokobanja više od 188 godina leči, podmlađuje, neguje duh i telo i zeleno je Srce...
Turizam
Holanđani ne smanjuju broj letova za Beograd
26. Mart 2025
Holandska nacionalna avio-kompanija KLM Royal Dutch Airlines će tokom letnjeg reda letenja,...