Vlada donela uredbu o dodeli kreditnih sredstava za podsticanje kvaliteta turističke ponude

11. Mart 2016
Ilustracija, foto: pixabay
Ilustracija, foto: pixabay

Vlada Srbije donela je na osnovu Zakona o turizmu Uredbu o uslovima i načinu dodele i korišćenja kreditnih sredstava za podsticanje kvaliteta turističke ponude.

Ovom uredbom utvrđuju se uslovi i način dodele i korišćenja kreditnih sredstava za finansiranje projekata unapređenja kvaliteta turističke ponude, a učešće kreditnih sredstava u finansiranju projekta ne može biti veće od 50% od ukupne vrednosti tog projekta.

Osnovni ciljevi uredbe su unapređenje kvaliteta turističke ponude i intenziviranje njenog korišćenja, izgradnja turističke infrastrukture, hotela, restorana i objekata sportsko-rekreativnog i zabavnog sadržaja, restauraciju ruralnih objekata, unapređenje marketinga domaće ugostiteljske ponude i proizvodnju suvenira.

Kvalifikovanje projekata vrši Fond za razvoj Republike Srbije. Minimalni iznos odobrenih kreditnih sredstava za poljoprivredna gazdinstva, preduzetnike i mikro privredna društva je 500.000 dinara, a minimalni iznos odobrenih kreditnih sredstava za mala i srednja privredna društva je 2.000.000 dinara.

Rok otplate dodeljenih kreditnih sredstava je do 72 meseca po isteku odložnog roka koji traje 12 meseci i računa se od dana prvog povlačenja kreditnih sredstava, osim za grinfild investicije kojima se finansira izgradnja turističke infrastrukture i suprastrukture, za koje odložni rok traje 24 meseca i računa se od prvog povlačenja kreditnih sredstava.

Sadržaj Uredbe pogledajte u PDF fajlu.

Izvor: eKapija

Dokumenti za preuzimanje

Uredba o dodeli kredita
Preuzmi PDF
Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
Međunarodni budvanski karneval spaja more, karneval i odlične cene
25. April 2025
Ukoliko tražite idealnu destinaciju za predah tokom prvomajskih praznika, uz sadržajan...
Turizam
Restaurira se legendarna kupola Aja Sofije
15. April 2025
Istanbulska Aja Sofija - Velika džamija, jedno je od najveličanstvenijih zdanja u nasleđu...
Turizam
02. April 2025
Sokobanja više od 188 godina leči, podmlađuje, neguje duh i telo i zeleno je Srce...
Turizam
Holanđani ne smanjuju broj letova za Beograd
26. Mart 2025
Holandska nacionalna avio-kompanija KLM Royal Dutch Airlines će tokom letnjeg reda letenja,...