Turističke agencije već ove nedelje dobijaju prve polise

14. Oktobar 2020
Ilustracija, foto: Pixabay
Ilustracija, foto: Pixabay

Ministar turizma Rasim Ljajić najavio je danas da će već ove sedmice prve turističke agencije dobiti polise osiguranja i steći uslove da obnove licence za rad.

Polise će važiti godinu dana.

"Stvari oko licenci za rad turističkih agencija se odvijaju u dobrom pravcu", rekao je ministar.

 Objašnjava da će postojati dva modela osiguranja, jedan su bankarske garancije, a drugi polise osiguranja.

Prema njegovim rečima, sada se radi sa bankama i u toku je izrada pravilnika koi bi trebalo da reguliše način funkcionisanja bankarske garancije.

"Paralelno s tim, osiguravajuće kuće su većini agencija uputile dopise kojima traže informacije o njihovim bilansima poslovanja, kako bi mogle da krenu u proceduru osiguranja. I mi očekujemo da prve agencije već ove nedeluje dobiju prve polise koje će važiti godinu dana", naveo je Ljajić.

Inače, turističkim agencijama su licence za rad istekle 1. oktobra pošto osiguravaćuje kuće više nisu htele da im obnove poslie osiguranja pravdajući to prevelikim rizikom zbog kovida.


Izvor: Tanjug/ b92
 

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
Restaurira se legendarna kupola Aja Sofije
15. April 2025
Istanbulska Aja Sofija - Velika džamija, jedno je od najveličanstvenijih zdanja u nasleđu...
Turizam
02. April 2025
Sokobanja više od 188 godina leči, podmlađuje, neguje duh i telo i zeleno je Srce...
Turizam
Holanđani ne smanjuju broj letova za Beograd
26. Mart 2025
Holandska nacionalna avio-kompanija KLM Royal Dutch Airlines će tokom letnjeg reda letenja,...
Turizam
TOS: Tržište Kine jedno od ključnih za srpski turizam
21. Mart 2025
Turistička organizacija Srbije, u saradnji sa nacionalnom avio-kompanijom Er Srbija, lokalnim...