Turistička organizacija Srbije beleži niz zapaženih rezultata na tržištu SAD

04. Februar 2019
Turistička organizacija Srbije beleži niz zapaženih rezultata na tržištu SAD

Nakon što je početkom prošle godine CNN proglasio Srbiju za jednu od deset destinacija koje obavezno treba posetiti u 2018. godini, a uticajni New York Times preporučio svojim čitaocima Beograd kao jednu od 52 destinacije koju treba posetiti, TOS je nastavio intenzivne promotivne aktivnosti na tržištu SAD, najviše kroz saradnju sa američkim medijima.

Ugledno međunarodno udruženje za marketing HSMAI sa sedištem u SAD prepoznalo je kvalitet marketinških aktivnosti TOS-a, te je TOS-u i angažovanoj marketinškoj agenciji u januaru ove godine dodeljeno zlatno priznanje za najbolje organizovanu studijsku posetu Srbiji - Beogradu, Novom Sadu i Subotici - za američke novinare. Objavljeni članci u najpoznatijim turističkim i lifestyle magazinima uticali su na dalje pozicioniranje Srbije kao atraktivne destinacije na američkom tržištu i privlačenje turista sa ovog tržišta.

U 2018. godini zabeležen je rast broja dolazaka i noćenja turista iz SAD za oko 14%, a ovaj pozitivan trend stavlja SAD veoma blizu prvih deset tržišta značajnih za turizam Srbije.

Promotivne aktivnosti TOS-a se nastavljaju i u 2019. godini. TOS je prvi put samostalno objedinio predstavljanje Srbije kao turističke destinacije na sajmu turizma New York Times Travel Show održanom krajem januara u Njujorku, SAD. Turistička ponuda Srbije je izazvala veliku pažnju medija i posetilaca, uz konkretno interesovanje za mogućnosti dolaska i boravka u Srbiji. Direktnu avionsku povezanost i njene prednosti predstavila je Air Serbia, a konkretne programe boravka u Srbiji i regionu agencija Intertours iz Beograda.

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
TOB otvorio nautičku sezonu
20. Mart 2023
Uplovljavanjem broda „Viking life”, sa 176 gostiju iz SAD na pristanište...
Turizam
EU poklanja 35.000 karata za putovanje mladima
20. Mart 2023
Evropska komisija je najavila novi krug programa DiscoverEu (Otkrij Evropu) u kojem će mladim...
Turizam
Povodom otvaranja nove sezone, besplatan ulaz u Keltsko selo u Inđiji
17. Mart 2023
Nova sezona u turističkom kompleksu Keltsko selo počinje u subotu 18. marta, a tim povodom...
Turizam
Air Serbia širi poslovanje u Nišu
17. Mart 2023
Posle izuzetno dobrog odziva na nedavno završenom konkursu za nove agente kontakt centra...