Nova turistička aplikacija – „Skivena mesta u Beogradu“

15. Jun 2016
Nova turistička aplikacija – „Skivena mesta u Beogradu“

“Skrivena mesta u Beogradu” (Hidden Places Belgrade) je nova aplikacija za mobilne telefone koja korisnicima omogućava da na interaktivan način otkriju skrivena mesta beogradske Savamale, današnjeg stecišta urbane kulture glavnog grada.

Aplikacija trenutno obuhvata 15 lokacija na prostoru Savamale – Savsko pristanište, Velike stepenice, Most kralja Aleksandra, Zgradu Beogradske zadruge, Đumrukanu, Manakovu kuću, Vučinu kuću, Hotel Bristol, Bonbondžijsku radnju ”Bosiljčić”, Hotel Deligrad, Hotel Bosnu, Hotel Kičevo, Hotel Kragujevac, Hotel Veneciju i Kuću Konstantina Antule. Neka od njih i danas postoje u originalnom obliku dok su neka, nažalost, srušena.

Aplikacija funkcioniše na bazi Smart Bluetooth tehnologije, uz pomoć bikona, sićušnih uređaja koji su postavljeni na odgovarajućim lokacijama, odakle emituju Bluetooth signal u neposredno okruženje što omogućava aplikaciji da ih prepozna, čime je jasno da se korisnik aplikacije nalazi u blizini te lokacije. Kada korisnik preuzme aplikaciju i pokrene je, moćiće da vidi mapu koja okvirno daje pozicije svih lokacija, kao i njihov spisak.

Nakon što uključi Bluetooth na svom mobilnom telefonu i krene u šetnju kroz Savamalu, notifikacija koju šalje aplikacija će ga obavestiti da se približio nekom od mesta – status tog mesta se automatski menja u “otključano” i korisnik može odmah pročitati opširniju priču o njemu ili mu se vratiti kasnije. Takođe, za svako mesto je data i selekcija arhivskih fotografija koje svedoče o istoriji Savamale. Korisnik može naknadno pristupiti sadržaju svih “otključanih” mesta, a status svakog od njih je jasno prikazan na mapi, kao i u spisku lokacija. U slučaju da želi ispočetka da krene u istraživanje, korisnik može resetovati status svih lokacija čime one ponovo postaju “zaključane”.

Preuzimanje aplikacije “Skrivena mesta u Beogradu” je besplatno, i dostupna je za korisnike Android i iOS mobilnih operativnih sistema na Play odnosno App store-u. Aplikacija je na engleskom jeziku. S obzirom na opisani način rada aplikacije, potrebno je da sam telefon podržava Smart Bluetooth tehnologiju kako bi aplikacija mogla da funkcioniše na njemu.

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
Međunarodni budvanski karneval spaja more, karneval i odlične cene
25. April 2025
Ukoliko tražite idealnu destinaciju za predah tokom prvomajskih praznika, uz sadržajan...
Turizam
Restaurira se legendarna kupola Aja Sofije
15. April 2025
Istanbulska Aja Sofija - Velika džamija, jedno je od najveličanstvenijih zdanja u nasleđu...
Turizam
02. April 2025
Sokobanja više od 188 godina leči, podmlađuje, neguje duh i telo i zeleno je Srce...
Turizam
Holanđani ne smanjuju broj letova za Beograd
26. Mart 2025
Holandska nacionalna avio-kompanija KLM Royal Dutch Airlines će tokom letnjeg reda letenja,...