Neizvesna budućnost malih turističkih agencija

12. Jun 2020
Ilustracija, foto: Pixabay
Ilustracija, foto: Pixabay

Direktor Nacionalne asocijacije turističkih organizacija Srbije (YUTA) Aleksandar Seničić rekao je da su sve turističke agencije počele da rade, ali da nema velikog interesovanja za putovanja i odmore.

- Sve agencije su počele da rade, ali novih putnika ima tek sporadično - rekao je Seničić.

Dodao je da prva grupa turista koji su pre pandemije uplatili aranžmane putuje u Grčku 15. juna.

- Situacija je posle konačnog odgovora države da nema sektorske pomoći u platama za radnike agencija, već samo u kreditima za likvidnost za koje uslove mogu da ispune samo velike agencije, veoma kompleksna zbog mnogo problema - rekao je Seničić.

On je dodao da je još rano da se proceni koliko će agencija biti zatvoreno i koliko će radnika ostati bez posla, ali da već ima onih koje će samo podeliti vaučere za zamenska putovanja i prestaće da rade.

Velike agencije su, kako je rekao, spremne da ako bude interesovanja organizuju čarter letove za Tursku i Grčku.

Prema rečima Seničića, jedan od problema je i što su neki hoteli i privatne kuće odlučili da ove sezone ne otvaraju vrata za turiste.

- Većina agencija se trudi da učini sve da pokrene sezonu i ima i takvih koje su nudile skuplje aranžmane i u jeku sezone kao zamensko putovanje za ranije uplaćeni aranžman - rekao je Seničić.

Dodao je da je oko 90% putnika sa ranijim rezervacijama prihvatilo alternativno ponude.

Izvor: Beta / eKapija

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
Gradsko kupalište u Kovinu dobija novi izgled
02. Jun 2023
Omiljeno kupalište Kovinaca trebalo bi da se razvije u moderan turistički i sportski...
Turizam
TOS organizovao dolazak predstavnika medija iz Nemačke i Austrije
02. Jun 2023
U organizaciji Turističke organizacije Srbije, u periodu od 31. maja do 04. juna, u okviru...
Turizam
Air Serbia uspostavila sezonsku liniju do Krita
01. Jun 2023
Air Serbia je 31. maja 2023. godine, letom JU750 u 11:55 časova, uspostavila sezonsku liniju...
Turizam
Domaći turisti najčešće birali Zlatibor, a strani Beograd
01. Jun 2023
Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, u periodu januar-april 2023. godine u...