Izrael - prva zemlja koja se otvara za vakcinisane turističke grupe

14. April 2021
Ilustracija, foto: Pixabay
Ilustracija, foto: Pixabay

Izrael će krajem narednog meseca početi da dozvoljava ulazak vakcinisanih turističkih grupa, jer je domaća kampanja vakcinacije drastično oborila broj infekcija kovidom 19, navodi se u danas objavljenom saopštenju izraelskih ministarstava zdravlja i turizma.

Svi strani posetioci moraće da prikažu negativan PCR test pre ukrcavanja na let za Izrael, i serološki test za dokazivanje vakcinacije po dolasku na aerodrom Ben Gurion, u blizini Tel Aviva, prenosi agencija Rojters.

U zajedničkom saopštenju ministarstava navodi se da će "ograničen broj grupa početi da pristiže 23. maja", u početnoj fazi tog plana.

U kasnijoj fazi, ulazak grupa biće proširen, a pojedinačni putnici će takođe moći da uđu u zemlju, navodi se u saopštenju.

"Izrael je prva vakcinisana zemlja, a građani Izraela su prvi koji uživaju u ovom rezultatu. Nakon otvaranja ekonomije, vreme je da se dozvoli turizam na jedan pažljiv i proračunat način", izjavila je izraelska ministarka zdravlja Juli Edelštajn.

Izrael je pre mesec dana počeo da ponovo otvara svoju ekonomiju, na "krilima" najboljih rezultata vakcinacije, u okviru koje je oko pet miliona od ukupno 9,3 miliona stanovnika već primilo dve doze vakcine protiv kovida 19.

U Izraelu trenutno postoji 3.369 aktivnih slučajeva kovida, a broj dnevnih infekcija je pao na oko 200.

 

Izvor: b92

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
HORES predstavio projekat
28. Novembar 2023
Tokom događaja koji je organizovao Savez za pristupačnost, u partnerstvu sa Gradskom...
Turizam
Nova inicijativa za 250.000 vaučera od po 10.000 dinara u 2024.
28. Novembar 2023
Udruženje „Moja Srbija“ ponovilo je poziv Vladi Republike Srbije da u narednoj...
Turizam
Dušan Borovčanin direktor novog preduzeća EXPO 2027 doo
23. Novembar 2023
Vlada Srbije donela je odluku o osnivanju privrednog društva EXPO 2027 d.o.o. Beograd, a...
Turizam
26 godina akcije “Za novi kvalitet u turizmu” – Dodeljene Prizme za najbolje
23. Novembar 2023
Pre više od četvrt veka, tačnije 1997. godine, redakcija magazina “Turistička...