Ispunjena kvota za državne turističke vaučere

24. April 2019
Ispunjena kvota za državne turističke vaučere

Do četvrtka, 18. aprila, podneto je 120.000 prijava građana za subvencionisano korišćenje godišnjeg odmora u Srbiji, što je maksimalan broj prijava predviđen sredstvima u budžetu u ovoj godini, saopštilo je Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija.

Akcija dodele vaučera tako je završena pre predviđenog roka, što pokazuje da je ova mera podsticaja domaćeg turizma uspešno realizovana i petu godinu zaredom, konstatuje ministarstvo.

U ovoj godini je za vaučere iz budžeta Srbije ukupno izdvojeno 600 miliona dinara, a najtraženije destinacije za odmor preko vaučera bile su Sokobanja, Zlatibor, Vrnjačka Banja, Sijarinska banja i Ribarska banja, dok su najveće interesovanje za ovu vrstu subvencionisanog odmora pokazali stanovnici Beograda, Leskovca, Niša, Pančeva i Novog Sada.

Za vaučere su najzainteresovaniji bili penzioneri (55,5 odsto), pa zaposleni čija primanja ne prelaze 60.000 dinara (32,7 odsto) i nezaposlena lica (10,5 odsto), objavilo je ministarstvo.

Vaučeri iznose 5.000 dinara, a za odmor u trajanju od minimum pet noćenja u ugostiteljskim objektima izvan opštine korisnika vaučera, odnosno prebivališta.

U 2018. godini podeljeno je 100.000 vaučera, a 2017. godine 91.907, navodi ministarstvo i konstatuje da interesovanje građana za ovu akciju raste iz godine u godinu.

Izvor: Tanjug

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
KLM putnicima iz Beograda nudi snižene cene avio-karata do preko 30 destinacija
13. Januar 2025
Ako se vaš novčanik „istanjio“ tokom novogodišnjih i božićnih...
Turizam
Niže cene avio-karata za putnike iz Beograda
09. Januar 2025
Ako ste ove novogodišnje noći sebi i drugima poželeli zdravlje, sreću i bogatstvo, vi...
Turizam
09. Januar 2025
Notni listovi Ludviga van Betovena stari 200 godina stigli su u Bon. Zapise je prethodno dobila...
Turizam
13. Decembar 2024
Najznačajnija godišnja nagrada za doprinos u promociji turizma i unapređenju...