"Beograd je prestonica Balkana za turiste iz Turske"

26. Januar 2018
'Beograd je prestonica Balkana za turiste iz Turske'

Beograd se na Sajmu turizma u Istanblu predstavlja kao kapija ili čak prestonica Balkana što, sudeći po broju turskih gostiju u Beogradu, zapravo i jeste - rekao je Miodrag Popović, direktor Turističke organizacije Beograda u izjavi za turske medije. 

Pored Beograda, na sajmu EMITT svoju ponudu prezentuju i turističke organizacije Srbije, Vojvodine, Republike Srpske, kao i Novog Pazara, koji predstavlja važnu sponu sa dijasporom u Turskoj.

- Ovakav nastup, ali i stalni susreti na visokom nivou, odnosno rast ukupnih ekonomskih odnosa Srbije i Turske, i ove godine će omogućiti dalji porast broja gostiju iz Turske u Beogradu. Sve značajnije će biti i ture koje će iz Beograda nastaviti put do Novog Pazara, Vojvodine, Višegrada ili Trebinja - zaključio je Popović.

Prvi dan učešća na sajmu je protekao u znaku posete konzula Republike Srbije u Istanbulu, Sandre Vojinović, velikog broja održanih poslovnih sastanaka sa predstavnicima privrede i izuzetnog interesovanja agenata, turoperatora i novinara - navodi se u saopštenju TOB.

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
Međunarodni budvanski karneval spaja more, karneval i odlične cene
25. April 2025
Ukoliko tražite idealnu destinaciju za predah tokom prvomajskih praznika, uz sadržajan...
Turizam
Restaurira se legendarna kupola Aja Sofije
15. April 2025
Istanbulska Aja Sofija - Velika džamija, jedno je od najveličanstvenijih zdanja u nasleđu...
Turizam
02. April 2025
Sokobanja više od 188 godina leči, podmlađuje, neguje duh i telo i zeleno je Srce...
Turizam
Holanđani ne smanjuju broj letova za Beograd
26. Mart 2025
Holandska nacionalna avio-kompanija KLM Royal Dutch Airlines će tokom letnjeg reda letenja,...