TRIJUMF je nabolje vino Balkana

18. Septembar 2020
Image by Photo Mix from Pixabay
Image by Photo Mix from Pixabay

Vinarija Aleksandrović zabeležila je ogroman uspeh na najvećem balkanskom vinskom takmičenju The Balkans Intenational Wine Competition BIWC 2020, na kom su se takmičila vina iz svih zemalja regiona.

Titulu Grand Trophy za najbolje vino Balkana osvojilo je belo vino Trijumf Selection 2019 iz vinarije Aleksandrović!

- Ovo je neverovatno! Nisam ni sanjao da ću ovako značajanu nagradu primiti u sred zemlje odličinih vina i nepreglednih vinograda, kakva je Bugarska. To je posebna čast, ne samo za vinariju Aleksandrović, već za celokupno srpsko vinarstvo – istakao je Božidar Aleksandrović prilikom uručenja velikog trofeja.  

Ceremonija dodele nagrada održana je četvrtak uveče u Sofiji, prilikom otvaranja velikog Festivala balkanskih vina ispred Nacionalne palate kulture. Vinarima iz Srbije, trofeje je uručio srpski ambasador u Bugarskoj Željko Jović.
 

Komentara (0)

Povezane vesti

Restoraterstvo
Touch Menu donosi inovacije u ugostiteljstvu
22. Maj 2023
TouchMenu predstavlja sveobuhvatnu virtuelnu konsijerž platformu koja gostima nudi čitav niz...
Restoraterstvo
Nedelja turske kuhinje od 21. do 27. maja
19. Maj 2023
Globalna proslava turske gastronomije, Nedelja turske kuhinje, koja se ove godine održava od...
Restoraterstvo
Dodeljene nagrade najuspešnijima u ugostiteljstvu za 2023.
26. April 2023
Svečana promocija drugog izdanja gastronomskog vodiča „GAULT & MILLAU“ Srbija...
Restoraterstvo
Nemačko pivo traženije izvan Evropske Unije
19. April 2023
Nemačko pivo sve je popularnije u zemljama van Evropske unije. Iako je izvoz u ove zemlje pao...