Resorno Ministarstvo odobrilo subvencije za 314 hotela

09. Oktobar 2020
Ilustracija, foto: Pixabay
Ilustracija, foto: Pixabay

Komisija Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija odobrila je subvencije za 314 hotelskih objekata, od ukupno 520 podnetih zahteva, u cilju podrške poslovanju u uslovima epidemije korona virusa, izjavio je resorni ministar Rasim Ljajić.

Prema njegovim rečima, za ovu namenu biće isplaćeno 1.241.746.099 dinara, odnosno 10.562.200 EUR.

- Hotelima koji su ostvarili pravo na subvenciju biće uplaćeno 350 EUR po individualnom ležaju i dodatnih 150 EUR po sobi. Isplata bi mogla da počne već krajem sledeće sedmice - rekao je Ljajić za Tanjug.

On je naglasio da je sektor turizma jedini posebno tretiran u ovoj krizi, s obzirom da je najviše pogođen, a naročito hotelska industrija.

- Ova sredstva će svakako puno pomoći da se lakše prebrode ekonomske posledice izazvane epidemijom koronavirusa - dodao je Ljajić.

Pravo na korišćenje subvencija imali su kategorisani hoteli u 68 jedinica lokalne samouprave.

Ovu mogućnost nisu mogli da ostvare objekti u planinskim i banjskim mestima, za koje se računa da su tokom letnjih meseci imali značajan broj domaćih gostiju, čime su delimično nadomestili gubitke zbog nedolaska stranih turista.
 

 

Izvor: Tanjug/eKapija

Komentara (0)

Povezane vesti

Hotelijerstvo
Kako da brzo i efikasno pretvorite apartman u pravu oazu za opuštanje - Funkcionalnost i udobnost su garancija za povratak gostiju
16. Mart 2023
Kraj zime se približava, topli i sunčani dani nam ubrzo stižu, ali i nadolazeći...
Hotelijerstvo
Accor širi prisustvo na Balkanu
08. Mart 2023
Accor, vodeća svetska grupa u oblasti ugostiteljstva, proširuje svoj portfolio u...
Hotelijerstvo
Otvoren konkurs za nove
03. Mart 2023
Organizatori prve regionalne Hotel Housekeeping Konvencije pozivaju sve učesnike da do...
Hotelijerstvo
HORES: Kineski turisti se vraćaju u Srbiju
21. Februar 2023
Poslovno udruženje HORES je održalo sastanak sa dva najveća kineska turoperatora Caissa Group...