Novi koncept hotelijerstva u beogradskom hotelu Zepter

01. Oktobar 2015

Savremena istraživanja su pokazala da se potrebe i afiniteti gostiju u hotelima sve češće okreću zdravom načinu života i brizi o sopstvenom telu i okolini. Imajući to u vidu hotel Zepter svojim gostima nudi zdravije alternative, te zato predstavlja dobar izbor za poslovne ljude ili turiste koje je Beograd privukao na duži vremenski period.

- Ne možemo promeniti nezdrave navike preko noći. Ali možemo ponuditi zdravo okruženje koje će inspirisati naše goste da brinu o sebi i kada nisu u našem hotelu, kaže generalni direktor hotela Đorđe Rašić.

Od ukupno 37 spavaćih soba, od čega su 25 apartmani, opremljene su Zepter proizvodima za prijatnije iskustvo i zdraviju okolinu. Pored teretane, saune i slane sobe, ali i drugih mogućnosti za opuštanje, restoran hotela koristi tehnološke inovacije u cilju pripremnja hrane koja doprinosi očuvanju zdravlja i lepote.

- Ako već ne možemo da dođemo do organskih namirnica lako, možemo da izmenimo način pripreme hrane čime ćemo pozitivno uticati na naše zdravlje i organizam, kaže Uroš Knežić, šef kuhinje i dodaje da sva hrana u sebi već poseduje sve potrebne masnoće, vode i soli. - Kada se hrana priprema na ovaj način, ona zadržava svoj prirodan ukus i sastave i nije potrebno dodavati začine koji su u velikoj količini štetni – naglašava direktor Rašić.

Hotel pravljen po meri savremenog čoveka, modernog dizajna, u zgradi iz 1937. bio je arhitektonski podvig koji zapravo od užurbanog gradskog života skriva kutak mira i relaksacije uz maksimalnu brigu o zdravlju.

Komentara (0)

Povezane vesti

Hotelijerstvo
Hotelu Tornik na Zlatiboru priznanje za najbolji hotel u Srbiji
17. Decembar 2024
U Atrijumu Narodnog muzeja u Beogradu 16. decembra po prvi put održana je svečana dodela...
Hotelijerstvo
The Bristol Belgrade: Simbol prestonice blista novim sjajem
27. Novembar 2024
Nakon više od dve i po godine temeljne restauracije, hotel Bristol uskoro ponovo otvara...
Hotelijerstvo
Hotel St. Regis Beograd otvorio svoja vrata za prve goste
01. Novembar 2024
Hotel St. Regis Beograd juče je otvorio vrata za prve goste. Ovaj prestižni brend, koji...
Hotelijerstvo
„Nišiama Onsen Keiunkan“ – najstariji hotel na svetu
17. Oktobar 2024
Japanski rizort „Nišiama Onsen Keiunkan“, japanski rizort u blizini planine...