Hotel u kojem se sanjaju čokoladni snovi

01. Oktobar 2020
Ilustracija, foto: Pixabay
Ilustracija, foto: Pixabay

U britanskom gradu Burnemutu otvoren je butik hotel posvećen ljubiteljima čokolade. U ovom hotelu koji se, očekivano, zove “Čokolada”, sve je opremljeno tako da podseća na omiljenu poslasticu - od zidova, nameštaja, posetljine, zavesa, tepiha…, do čokolade u svim oblicima koja je gostima na dohvat ruke.

U svakoj sobi nalazi se čokoladna fontana, kao i paket iznenađenja u kom je, naravno, sve od čokolade.

Noćenje košta oko 4.000 dinara, a degustiranje čokolade i poslastica od nje se posebno naplaćuje. Gosti, takođe, mogu da nauče kako se pravi čokolada; za savladavanje ove veštine potrebno je izdvojiti još 4.000 dinara, a svaki polaznik je u obavezi da dvadesetak čokoladnih pralina koje bude samostalno napravio ponese za uspomenu.

Ostali časovi uključuju pravljenje ukrasa od čokolade, izradu čokoladnih cipela, kao i degustaciju čokolade i vina.

Pre pandemije korona virusa u butik hotelu “Čokolada” ponudili su jedinstven kurs - čas izrade čokoladnih torti. Ovaj čas traje 59 minuta, košta 59 funti (oko 6.500 dinara), a svaki polaznik po završetku kursa može da ponese tri mini torte koje je napravio.

Izvor: Telegraf

Komentara (0)

Povezane vesti

Hotelijerstvo
Godinu dana od otvaranja: Hotel Borovi u Sjenici – Na dobrom putu
11. Septembar 2023
Sjenica je oduvek bila poznata uglavnom po sjeničkom siru i zimi najnižim temperaturama u...
Hotelijerstvo
Domaća platforma za recenzije potpisala partnerstvo sa kompanijom Tripadvisor
08. Avgust 2023
Fast Review, domaća platforma za recenzije nedavno je potpisala veoma značajno partnerstvo sa...
Hotelijerstvo
Nova investicija na Kopaoniku - U planu gradnja turističkog kompleksa na 25.000 m2
03. Avgust 2023
Na Kopaoniku u KO Kriva Reka u Opštini Brus, u blizinu hotela Srebrnac, u planu je...
Hotelijerstvo
Hotel Beli izvor na Goču ima novog vlasnika
27. Jul 2023
Kompaniija Eter doo kupila je za 12,1 milion dinara deo imovine Hotelsko-turističkog preduzeća...