Arapi stižu na Vlasinu - Investitor iz Katara kupio četiri hotela za milion evra

26. Jul 2016
Image by Joshua Woroniecki from Pixabay
Image by Joshua Woroniecki from Pixabay

Investitor iz Katara Ali Abdula Ms al Maki postao je vlasnik četiri hotela, u sastavu preduzeća "Evropa" iz Surdulice, koje je kupio na licitaciji za million evra.

Al Maki je potpisao ugovor o kupovini 70 odsto preduzeća Evropa, u čijem su sastavu hoteli "Srbija" u Surdulici, "Vilin Lug" u Crnoj Travi, kao i "Jezero" i "Promaja", na obali Vlasinskog jezera.

Al Maki je, u izjavi Tanjugu, rekao da ovo neće biti kraj ulaganja u Srbiju.

"Ovo je tek prvi projekat i vezan je za investiranje u hotele koje želimo da podignemo na nivo onih sa 3-4 zvezdice u narednih 3-4 godine. Nadamo se i hotelu od pet zvezdica u budućnosti", rekao je on.

Hoteli su na jezeru, podvukao je, što je zdravo mesto, pogodno za razvoj turizma. ”Dobro je i za sportiste iz Srbije i drugih zemalja", rekao je Al Maki.

On je izrazio zadovoljstvo što je prva investicija iz Katara koja dolazi u Srbiju i pozvao druge investitore te zemlje da "iskoriste prilike u Srbiji".

"Kad smo došli, videli smo i prijateljski nastrojene građane. Nadamo se da će mnogo biznismena iz Katara slediti naš primer. Poručujem im da iskoriste priliku i dođu u Srbiju. Mi smo srećni što smo potpisali ugovor, a od danas ćete videti progres u tom delu zemlje", rekao je on.

Državni sekretar u Ministarstvu privrede Dragan Stevanović rekao je da je za Srbiju ova privatizacija bitna stvar.

Al Maki je krajem maja kupio 70 odsto preduzeća Evropa, čija je početna cena bila 390.000 evra. Po zakonu, 30 odsto akcijskog kapitala pripada radnicima.

Osim troje zaposlenih, svi radnici preduzeća su uzeli socijalni program u visini od 200 evra po godini radnog staža.

HUP "Evropa" je jedno od poslednjih preduzeća u procesu privatizacije, a poslednje neuspešno javno nadmetanje za njegovu prodaju je bilo krajem 2015. godine.

Izvor: Tanjug

Poslednji komentari

миа
Utorak , 02.08.2016. 21:49h
Preporuka:
0
+
0
-
Да не буде као са Сарајевом...има воде, хлада и маса муслимана који касније опседну земљу са смишљањем тероризма.... хм.... иза пара увек стоји још нешто код њих!!

Povezane vesti

Hotelijerstvo
Hotelu Tornik na Zlatiboru priznanje za najbolji hotel u Srbiji
17. Decembar 2024
U Atrijumu Narodnog muzeja u Beogradu 16. decembra po prvi put održana je svečana dodela...
Hotelijerstvo
The Bristol Belgrade: Simbol prestonice blista novim sjajem
27. Novembar 2024
Nakon više od dve i po godine temeljne restauracije, hotel Bristol uskoro ponovo otvara...
Hotelijerstvo
Hotel St. Regis Beograd otvorio svoja vrata za prve goste
01. Novembar 2024
Hotel St. Regis Beograd juče je otvorio vrata za prve goste. Ovaj prestižni brend, koji...
Hotelijerstvo
„Nišiama Onsen Keiunkan“ – najstariji hotel na svetu
17. Oktobar 2024
Japanski rizort „Nišiama Onsen Keiunkan“, japanski rizort u blizini planine...