"Delta" započela izgradnju hotela "InterContinental" u Ljubljani

24. Decembar 2015

Postavljanjem kamena temeljca, kompanija "Delta Holding" otpočela je u Ljubljani izgradnju hotela "InterContinental" sa pet zvezdica. Vrednost ove investicije iznosi 42 miliona evra.

Osim predstavnika "Delta Holdinga", početku gradnje prisustvovao je gradonačelnik Ljubljane Zoran Janković, kao i predstavnici "InterContinental Hotels Group", sa kojima "Delta" ima potpisan menadžment ugovor.

Hotel "InterContinental" imaće 165 soba, predsednički apartman, dve banket sale za 500 gostiju i nekoliko sala za sastanke. Na poslednjem, 21. spratu hotela, nalaziće se restoran sa panoramskim pogledom na Ljubljanu, dok će se na spratu niže nalaziti spa centar sa bazenom i fitness zonom.

Prvi gosti ovog hotela očekuju se već na proleće 2017. godine.

Hotel će se nalaziti između Slovenske i Tivolske ceste i Dvoržakove ulice. Za glavnog izvođača radova izabrana je kompanija CGP, a za nadzor radova kompanija Elita, obe iz Slovenije.

Komentara (0)

Povezane vesti

Hotelijerstvo
Hotelu Tornik na Zlatiboru priznanje za najbolji hotel u Srbiji
17. Decembar 2024
U Atrijumu Narodnog muzeja u Beogradu 16. decembra po prvi put održana je svečana dodela...
Hotelijerstvo
The Bristol Belgrade: Simbol prestonice blista novim sjajem
27. Novembar 2024
Nakon više od dve i po godine temeljne restauracije, hotel Bristol uskoro ponovo otvara...
Hotelijerstvo
Hotel St. Regis Beograd otvorio svoja vrata za prve goste
01. Novembar 2024
Hotel St. Regis Beograd juče je otvorio vrata za prve goste. Ovaj prestižni brend, koji...
Hotelijerstvo
„Nišiama Onsen Keiunkan“ – najstariji hotel na svetu
17. Oktobar 2024
Japanski rizort „Nišiama Onsen Keiunkan“, japanski rizort u blizini planine...