"Accor" planira otvaranje nekoliko hotela u Zagrebu

11. Mart 2016

Jedna od najvećih hotelskih grupacija "Accor Hotels" u bliskoj budućnosti planira da otvori nekoliko svojih "Ibis" hotela u Zagrebu, o čemu se još pregovara s potencijalnim partnerima, potvrdio je izvršni direktor "Accor grupe" za centralnu i istočnu Evropu Loren Pišeral.

"Ibis" je, inače, jedan od 17 "Accorovih" brendova, a reč je o "economy" brendu. Pod različitim brendovima "Accor grupe" posluje 3.900 hotela, od toga je njih 1.288 u vlasništvu kompanije koja deluje i kao operater i kao investitor. Nešto više od četvrtine portfelja posluje u Francuskoj, oko 11% na Mediteranu, a "Accor Grupa" lane je imala 5,5 mlrd EUR prihoda.

Pišeral je bio jedan od panelista o hotelskim ulaganjima u širem regionu na Međunarodnom hotelskom investicijskom forumu (IHIF) u Berlinu na kom su pozitivne primere izneli Otmar Mišeler, izvršni direktor "Falkensteiner Michaeler" grupe, koji je naveo da se ulagačka klima u Hrvatskoj poslednjih godina znatno poboljšala, i Ivan Paladina, predsednik Uprave IGH i predstavnik "Avenue grupe", koja je odabrana za ulagača u Kupare.

Iako ima puno potencijala, spomenuta regija u poslednjih pet godina uzela je tek 5% ukupnih investicija u svetsku hotelsku industriju. Izuzeci su neke poljske destinacije koje su prepoznale važnost skandinavskog tržišta, Crna Gora s projektima kao što je "Porto Montenegro", ali i i Split, s porastom turističkog prometa, i Dubrovnik, koji je postao top središte filmske produkcije.

Pokazalo se da je zbog rasta standarda lokalnog stanovništva Rumunija trenutno hit destinancija za ulaganje, dok je Albanija kao gotovo potpuno turistički nerazvijena najveći izazov.

Izvor: Poslovni

Komentara (0)

Povezane vesti

Hotelijerstvo
Hotelu Tornik na Zlatiboru priznanje za najbolji hotel u Srbiji
17. Decembar 2024
U Atrijumu Narodnog muzeja u Beogradu 16. decembra po prvi put održana je svečana dodela...
Hotelijerstvo
The Bristol Belgrade: Simbol prestonice blista novim sjajem
27. Novembar 2024
Nakon više od dve i po godine temeljne restauracije, hotel Bristol uskoro ponovo otvara...
Hotelijerstvo
Hotel St. Regis Beograd otvorio svoja vrata za prve goste
01. Novembar 2024
Hotel St. Regis Beograd juče je otvorio vrata za prve goste. Ovaj prestižni brend, koji...
Hotelijerstvo
„Nišiama Onsen Keiunkan“ – najstariji hotel na svetu
17. Oktobar 2024
Japanski rizort „Nišiama Onsen Keiunkan“, japanski rizort u blizini planine...