Etihad Airways ponudio novo rešenje za problem džet lega

03. April 2019
Etihad Airways ponudio novo rešenje za problem džet lega

Etihad Airways, nacionalna avio-kompanija Ujedinjenih Arapskih Emirata i Panasonic Avionics Corporation najavili su partnerstvo radi zajedničkog rada na razvoju i testiranju wellness rešenja namenjenog unapređenju doživljaja putnika.

Kao deo partnerstva, Etihad će biti prva avio-kompanija koja će testirati novo wellness rešenje Panasonika, „Jet Lag Adviser', koji je napravljen u saradnji sa kompanijom Detalytics. Ovo rešenje će biti integrisano u aplikaciju namenjenu putnicima avio-kompanije.

Jedan od najvećih izazova sa kojim se putnici suočavaju kada putuju kroz više vremenskih zona je džet leg. Kako bi pomogao putnicima da se bore protiv toga, ovaj Savetnik uzima niz ulaznih podataka od putnika, uključujući hronotip, cirkadijalne ritmove, visinu, težinu, prirodu putovanja i informacije o putovanju, kao što su vreme leta, rute i zone ali i upotrebljava svoj mehanizam veštačke inteligencije kako bi napravio personalizovane džet leg planove sa prilagođenim savetima da im pomogne u smanjenju efekata ovog problema.

Putnici će dobiti kombinaciju generičkih personalizovanih 'džet leg rezultata' i onih zasnovanih na ruti što im sažeto daje koliko ozbiljan džet leg može da bude na toj ruti kao i posebno na njihovom putovanju, dok personalizovani džet leg plan uključuje faze pre leta, sam let i posle leta, i daje raspored različitih preporuka i saveta za određeno vreme u svakoj fazi leta o tome što učiniti da se smanji džet leg, kao što su spavanje, izlaganje svetlu, vežbanje, hidratacija i vrsta hrana za konzumiranje.

Tokom svake faze putovanja, Džet leg savetnik će slati podsetnike sa preporučenim aktivnostima putnicima putem aplikacije. Prateći preporučene savete, Džet leg savetnik će pomoći putnicima da se osećaju snažnije i spremnije za aktivnosti na svom odredištu.
 

Comments (0)

Connected news

Tourism
Na Jahorini uređena pešačka staza duga 16km
02. October 2023
 Povodom Svetskog dana turizma u sredu je na Jahorini otvorena pešačka staza...
Tourism
Air Serbia uvodi letove između Beograda i Porta
29. September 2023
Er Srbija će od 10. novembra 2023. godine uspostaviti direktne letove između Beograda i Porta...
Tourism
TOS obeležio Svetski dan turizma na Turističkom forumu Srbije u Nišu
27. September 2023
Svetski dan turizma, koji se u međunarodnoj turističkoj zajednici proslavlja 27. septembra,...
Tourism
Nova oaza za ljubitelje pešačenja – Vlasina bogatija za 47 km uređenih staza
25. September 2023
Turistička ponuda zaštićenog područja Vlasine bogatija je za 47 kilometara obnovljenih...