Bogat program za doček Nove godine u Beču

11. December 2018
Novogodišnja staza na trgu ispred Gradske većnice ©stadtwien marketing
Novogodišnja staza na trgu ispred Gradske većnice ©stadtwien marketing

Doček Nove godine se širom Beča slavi veoma raskošno. Proslava u Starom gradu je omiljena, a dobro raspoloženje je zagarantovano i na brojnim gala večerama, svečanim balovima, u koncertnim dvoranama, operi, klubovima i modernim barovima.

Za goste je i ove godine spreman bogat i raznovrsan dnevni i večernji program počev od izložbi, preko koncerata, opere i opereta, kao i muzičkih specijaliteta kao što su „Bodyguard“ i „I am from Austria“.

Bečki Stari grad će se 31. decembra pretvoriti u veliki zabavni areal: od 14h do 2 sata iza ponoći gastronomi će servirati punč i najrazličitije kulinarske specijalitete, a na brojnim binama izvodiće se zabavni program, valcer, operete, rok i pop muzika, šlageri kao i nastupi diđžejeva. Posebno je popularna „klasična milja“ na Grabenu. Tu će u popodnevnim časovima biti organizovani kratki kursevi valcera, a prostor će biti dekorisan kao balska sala. U ponoć će na trgu ispred Gradske većnice i u Prateru stara godina biti ispraćena velikim vatrometom.

Jedinstvenu atmosferu za doček Nove godine nudi i krstarenje Dunavom, Novogodišnji bal u Hofburgu i Novogodišnje gala-večeri u Gradskoj skupštini i luksuznim hotelima. Luksuzni voz „Majestic Imperator“ nudi vožnju za doček Nove godine, a Bečka državna opera će tradicionalno izvoditi „Slepog miša“ Johana Štrausa.

Novogodišnje jutro će u Beču biti tradicionalno obeleženo doručkom protiv mamurluka na trgu ispred Gradske skupštine (od 10h), uz prenos Novogodišnjeg koncerta Bečke filharmonije ne velikom platnu.
 

Comments (0)

Connected news

Tourism
Gondola od Vrnjačke Banje do Goča imaće 108 kabina - U planu i restorani, ziplajn, bob na šinama...
29. March 2023
Opština Vrnjačka Banja raspisala je tender za izradu idejnog rešenja za izgradnju...
Tourism
Na kafi kod kneginje Ljubice - Svakog ponedelja putovanje u istoriju kroz ispovest vladarke obnovljene Srbije
27. March 2023
Konak kneginje Ljubice na Kosančićevom vencu, u blizini Saborne crkve i Patrijaršije,...
Tourism
Holandski KLM povećava broj letova za Beograd
24. March 2023
U svom letnjem redu letenja, koji počinje od 26. marta, holandska avio-kompanija KLM Royal...
Tourism
Srbija dobitnik priznanja
22. March 2023
Srbija je dobitnik priznanja ‘’10 destinacija koje je vredelo čekati“ za...