Već ima zanteresovanih za ulaganje u banju Rusandu

14. September 2020
Ilustracija, foto: Pixabay
Ilustracija, foto: Pixabay

Prateći zahteve turističkog tržišta, banja Rusanda mogla bi uskoro da se pretvori u pravi, ne samo zdravstveni, već i turistički centar. Iz tog razloga je napravljen i usvojen plan detaljne regulacije banjsko-rekreativnog centra Rusanda.

- Što se tiče plana detaljne regulacije banjskog kompleksa, moram da napomenem da smo na tome radili godinu i po dana. To je formalno-pravni osnov da bi se dalje u samom banjskom kompleksu moglo raditi. Plan je Skupština Grada Zrenjanina usvojila u decembru 2019. godine, a to je pravni osnov koji omogućava dolazak investotra - kaže dr Zorica Ćulibrk, vd direktora SB Rusanda Melenci.

Detaljnim planom regulacije predviđena je izgradnja nekoliko hotela, sportske hale, inhalacionog parka i geronto bloka.

Zdravstvo, kao osnov delatnosti, neće se promeniti.

- Banja će postati jedan regionalni centar i od toga će doborobiti imati i naši korisnici, kao i građani i ceo region - kaže Ćulibrk.

Kako RTV Santon saznaje, već ima zainteresovanih investitora, a očekuje se da ih bude nekoliko, jer je u pitanju velika investicija.

Izvor: rtvsantos.com/eKapija

Comments (0)

Connected news

Tourism
Air Serbia uvodi letove između Beograda i Porta
29. September 2023
Er Srbija će od 10. novembra 2023. godine uspostaviti direktne letove između Beograda i Porta...
Tourism
TOS obeležio Svetski dan turizma na Turističkom forumu Srbije u Nišu
27. September 2023
Svetski dan turizma, koji se u međunarodnoj turističkoj zajednici proslavlja 27. septembra,...
Tourism
Nova oaza za ljubitelje pešačenja – Vlasina bogatija za 47 km uređenih staza
25. September 2023
Turistička ponuda zaštićenog područja Vlasine bogatija je za 47 kilometara obnovljenih...
Tourism
Degustacija kobasica na Oktoberfestu - bez vegi varijante
21. September 2023
Oktoberfest je osim po zabavi i pivu poznat i po kobasicama. Komisija za degustaciju probala je...