UNWTO: Generalni sekretar UNWTO Zurab Pololikashvili ostaje na čelu Svetske turističke organizacije još četiri godine

22. January 2021
Izvor: UNWTO
Izvor: UNWTO

 Na svojoj 113. sednici, koja je održana kao hibridni događaj u Madridu,  članovi Izvršnog saveta UNWTO izabrali su, tajnim glasanjem, lidera koji će biti na čelu Svetske turističke organizacije od 2022. do 2025. godine. Aktuelni generalni sekretar Zurab Pololikashvili, gruzijski diplomata i političar, osvojio je 76% glasova, u odnosu na drugog predloženog kandidata iz Kraljevine Bahrein. 

 
Gospodin Pololikashvili je svoju izbornu kampanju zasnovao na progresivnim insitucionalnim reformama i promeni pravila koja su preduzeta za vreme njegovog prvog mandata, kao i na svom jasnom vođstvu globalnog turizma tokom pandemije COVID-19. Preporuka Izvršnog Saveta biće preneta Generalnoj skupštini UNWTO-a, na njenoj 24. sednici krajem godine u Marakešu, u Maroku.
 
I predsednik Vlade Španije Pedro  Sánchez i NJ.K.V. Felipe VI, izrazili su svoju podršku organizaciji  UNWTO i njenom rukovodstvu. Treba istaći da je generalni sekretar postavio temelje za iskorišćavanje zamaha uvođenja vakcina kako bi se obezbedio harmonizovani pristup povratku sigurnih i neometanih međunarodnih putovanja.
 

Izvor: www.unwto.org 

Comments (0)

Connected news

Tourism
Air Serbia uvodi letove između Beograda i Porta
29. September 2023
Er Srbija će od 10. novembra 2023. godine uspostaviti direktne letove između Beograda i Porta...
Tourism
TOS obeležio Svetski dan turizma na Turističkom forumu Srbije u Nišu
27. September 2023
Svetski dan turizma, koji se u međunarodnoj turističkoj zajednici proslavlja 27. septembra,...
Tourism
Nova oaza za ljubitelje pešačenja – Vlasina bogatija za 47 km uređenih staza
25. September 2023
Turistička ponuda zaštićenog područja Vlasine bogatija je za 47 kilometara obnovljenih...
Tourism
Degustacija kobasica na Oktoberfestu - bez vegi varijante
21. September 2023
Oktoberfest je osim po zabavi i pivu poznat i po kobasicama. Komisija za degustaciju probala je...