U Ribarskoj banji 1. juna 2019. počinje sa radom Sportsko-rekreativni centar Samar, čija je izgradnja počela pre tri godine.
Novi kompleks, koji će 5. juna svečano otvoriti ministar turizma Rasim Ljajić, ima teniski i teren za odbojku na pesku i akva park sa bazenima s termalnom vodom, rečeno je za eKapiju u Specijalnoj bolnici Ribarska banja.
Pored ovih sadrzaja, Sportsko-rekreativni centar posetiocima će ponuditi i rent-a-bike, stoni tenis, a biće organizovana i razna dešavanja, kao što je noćno kupanje, koncerti, promocije, muzičke večeri, kao i razne druge prigodne aktivnosti.
- Izgradnja centra, u koju je Specijalna bolnica uložila više od 80 miliona dinara sopstvenih sredstava, tekla je u dve faze.
U prvoj fazi izgrađen je teren za tenis i kafe poslastičarnica, a u drugoj fazi su napravljeni bazeni sa termalnom vodom (dva bazena za odrasle, sa toboganima, i jedan za decu, takođe sa toboganima), zatim, teren za odbojku na pesku, kao i park za decu - kažu u Banji za naš portal.
Ovom investicijom, kao su istakli, Specijalna bolnica Ribarska Banja želela je da proširi svoju ponudu u turističkom segmentu.
Pored medicinskog, podizanjem modernog spa centra na temeljima starog turskog hamama iz 17. veka razvijen je i wellness turizam, a turistička ponuda Banje biće sada znatno proširena i izgradnjom akva parka.
- Posle otvaranja akva parka očekujemo veliki rast turističke posete Ribarskoj banji, ne samo radi lečenja. To će u perspektivi dovesti do izgradnje novih hotela i smeštajnih kapaciteta, posebno u privatnom sektoru, sto ce imati viseštruki pozitivan efekat na čitav kraj - poručuju nadležni i dodaju da su banjski kapaciteti za predstojeću sezonu u velikoj meri već rasprodati.
Nakon otvaranja Centra, kako su kazali za eKapiju, u planu je dalja modernizacija smestajnih kapaciteta Ribarske banje i prosirenje turističke ponude i u tom delu.
Takođe, s obzirom na veliko interesovanje posetilaca za hiperbaričnu komoru, novu terapijsku uslugu u Ribarskoj banji, naši sagovornici navode da je u planu proširenje te usluge i nabavka još jednog aparata, kao i modernizacija postojeće opreme i uvođenje novih, savremenih terapijskih procedura.
Ribarska Banja je, inače, poznata po svojim toplim izvorima koji leče koštano-zglobna, degenerativna i ortopedska oboljenja, posttraumatska stanja, kao i neka neurološka oboljenja. I stari Rimljani, a kasnije i Turci i srednjevekovni, pa i moderni srpski vladari, koristili su blagodeti njenih lekovitih voda.
Knjaz Miloš je pokrenuo razvoj srpskih banja kao okosnica zdravstvenog sistema tadasnje drzave, dok je kralj Petar I Karađorđević zaslužan za nagli razvoj Ribarske Banje, naloživši da se ona izgradi i razvije nalik na mondenske evropske banje.
Izvor: eKapija