Otvoren plato sa letnjom pozornicom ispod Avalskog tornja

23. April 2018

Ispod Avalskog tornja u nedelju, 22. aprila 2018. godine je svečano otvoren plato sa letnjom binom, 500 sedećih mesta i 40 tipskih kućica za izlaganje suvenira i druge robe, čime su stvoreni uslovi da oživi kulturna scena na Avalskoj promenadi, prenosi Beoinfo.

Otvaranju platoa, u čije opremanje je Turska agencija za saradnju i koordinaciju (TIKA) uložila 40.000 evra, prisustvovali su ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Srbije Rasim Ljajić i gradonačelnik Beograda Siniša Mali.

- Želimo da Avala bude celogodišnja turistička destinacija - kazao je Ljajić.

On je istakao da je već u prva tri meseca ove godine broj turista koji je posetio Avalski toranj bio za 35% veći nego u isto vreme prošle godine.

- Očekujemo ove godine više od 200.000 onih koji će s kupljenom ulaznicom posetiti toranj na Avali - dodao je Ljajić i naglasio da je Avalski toranj među pet najznačajnijih turističkih atrakcija u Srbiji, a plan je da uđe među tri destinacije koje će turisti najviše posećivati.

Posebna zanimljivost rođendanske proslave bio je spust užetom sa 106. metra tornja, koji je organizovala Avantura park. Svoju smelost pokazali su i ministar Rasim Ljajić, koji se prvi spustio sa tornja, a nakon njega spustio se i garadonačelnik Siniša Mali, koji je pre toga imao polusatnu obuku.

Novoizgrađeni toranj za turiste je svečano otvoren 21. aprila 2010. godine.

Izvor: eKapija

Comments (0)

Connected news

Tourism
Međunarodni budvanski karneval spaja more, karneval i odlične cene
25. April 2025
Ukoliko tražite idealnu destinaciju za predah tokom prvomajskih praznika, uz sadržajan...
Tourism
Restaurira se legendarna kupola Aja Sofije
15. April 2025
Istanbulska Aja Sofija - Velika džamija, jedno je od najveličanstvenijih zdanja u nasleđu...
Tourism
02. April 2025
Sokobanja više od 188 godina leči, podmlađuje, neguje duh i telo i zeleno je Srce...
Tourism
Holanđani ne smanjuju broj letova za Beograd
26. March 2025
Holandska nacionalna avio-kompanija KLM Royal Dutch Airlines će tokom letnjeg reda letenja,...