Miodrag Kostić postao većinski vlasnik Aerodroma Portorož

04. January 2019
Miodrag Kostić postao većinski vlasnik Aerodroma Portorož

Miodrag Kostić, vlasnik srpske kompanije MK Grupa, postao je većinski vlasnik Aerodroma Portorož, piše ljubljanski dnevni list Delo.

Prema pisanju lista, Luka Kopar je krajem 2018. godine prodala Hotelu Palas Portorož, koji je u vlasništvu Miodraga Kostića, dodatnih 15% udela u Aerodromu Portorož, tako da srpski biznismen sada ima nešto više od 53% vlasničkog udela u Aerodromu.

Ostali akcionari Aerodroma Portorož su Opština Piran sa 36,2% učešća i Preduzeće za puteve Kopar (CPK) sa 10,25% udela.

Delo dodaje da Luka Kopar nije otkrila kupoprodajnu cenu, ali da je, prema nezvaničnim podacima, reč o relativno niskom iznosu.

- Prvi čovek srpske MK Grupe, Kostić, poslednjih godina je snažno prisutan na slovenačkoj obali - navodi se u tekstu, uz podsećanje da je kupio hotele Kempinski, zatim udeo u portoroškoj vazdušnoj luci, te da je navodno zainteresovan i za kupovinu Marine Portorož.

List takođe tvrdi da je Kostić u protekloj godini uspešno sprečio pokušaje slovenačkog preduzeća Sava da preuzme akcije Gorenjske banke u hotelima Bernardin.

Kostić je, inače, većinski vlasnik Gorenjske banke iz Kranja sa udelom od skoro 76%.

Izvor: Tanjug

Comments (0)

Connected news

Tourism
Počinje sezona Uskršnjih bazara u Beču
21. March 2023
U Beču se otvaraju uskršnji bazari od 24. marta 2023. godine. Na pet lokacija u gradu...
Tourism
Istanbul spremno dočekuje čuvenu sezonu lala
21. March 2023
Sezona lala najavljuje dolazak proleća u Istanbulu. Svake godine u aprilu, neka od...
Tourism
TOB otvorio nautičku sezonu
20. March 2023
Uplovljavanjem broda „Viking life”, sa 176 gostiju iz SAD na pristanište...
Tourism
EU poklanja 35.000 karata za putovanje mladima
20. March 2023
Evropska komisija je najavila novi krug programa DiscoverEu (Otkrij Evropu) u kojem će mladim...