Malta izašla s ponudom: 200 evra po gostu za boravak od minimum tri dana

14. April 2021
Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

U želji da oživi svoju turističku industriju, Malta planira da ponudi stranim posetiocima i do 200 evra ako ostanu najmanje tri dana na mediteranskom ostrvu ovog leta.

Ovo je najavio tamošnji ministar turizma Claiton Bartolo, dodajući da će kada većina antipandemijskih mera bude ukinuta do 1. juna, turistima koji rezervišu letnji odmor direktno preko lokalnih hotela biti poklonjen novac, prenosi Rojters.

Bartolo je rekao da će turisti koji rezervišu smeštaj u hotelu sa pet zvezdica dobiti 100 evra od turističke uprave Malte, a hotel će dodati još 100.

U sličnom aranžmanu oni koji se odluče za hotel sa četiri zvezdice dobiće ukupno 150 evra, a oni koji rezervišu hotel sa tri zvezdice dobiće 100 evra.

Podaci Svetskog saveta za putovanja i turizam pokazuju da turistička industrija direktno i indirektno čini više od 27 odsto ekonomije Malte, ali je taj sektor ugrozila pandemija kovid 19.

Izvor: BIZlife
 

Comments (0)

Connected news

Tourism
Nova oaza za ljubitelje pešačenja – Vlasina bogatija za 47 km uređenih staza
25. September 2023
Turistička ponuda zaštićenog područja Vlasine bogatija je za 47 kilometara obnovljenih...
Tourism
Degustacija kobasica na Oktoberfestu - bez vegi varijante
21. September 2023
Oktoberfest je osim po zabavi i pivu poznat i po kobasicama. Komisija za degustaciju probala je...
Tourism
ТОNS organizovao poslovni skup u Ljubljani
21. September 2023
U ljubljanskom „Radisson Blu Plaza Hotel“-u Turistička organizacija Grada Novog...
Tourism
20. September 2023
Turistička organizacija Srbije sa ponosom objavljuje da je otvoren konkurs za nagradu...