Zlatibor domaćin najveće biciklističke trke

03. August 2020
Ilustracija, foto: Pixabay
Ilustracija, foto: Pixabay

Jubilarna, 60. Trka kroz Srbiju održaće se od 31. avgusta do 3. septembra, a među domaćinima etapa biće i Zlatibor, koji je prema izboru biciklista iz 30 svetskih zemalja proglašen za najboljeg domaćina etape na prošlogodišnjoj manifestaciji.

Prethodne godine na Zlatiboru je pobedio Italijan Enriko Salvador, na kraju i ukupni pobednik Trke kroz Srbiju, dok je naš Dušan Kalaba bio drugi u etapi. Karavan u kojem je bilo više od 20 svetskih ekipa poslao je lepu sliku u svet sa Zlatibora.

Zlatibor se, kao mesto cilja prve etape, užurbano priprema za jubilarno, 60. izdanje najprestižnije biciklističke manifestacije u Jugoistočnoj Evropi, kako bi naša najpoznatija planina spremno dočekala 150 biciklista iz 30 svetskih zemalja.

Zlatibor će ove godine biti domaćin prve etape, koja će drugu godinu za redom startovati iz Republike Srpske, to jest iz Istočnog Sarajeva. Veliku zainteresovanost za učešće već sada pokazuju ekipe iz Sjedinjenih Američkih Država, Italije, Holandije i Francuske.

Izvor: TO Zlatibor

Comments (0)

Connected news

Others
U bečkom muzeju dela okačena ukoso
22. March 2023
Muzej Leopold u Beču je okačio odabrana dela Klimta, Šilea i drugih umetnika ukoso kako...
Others
Bečki zoološki vrt 20 godina gaji velike pande
16. March 2023
Nedavno je Bečki zoološki vrt Šenbrun obeležio 20 godina saradnje u zajedničkom...
Others
Raspisan javni poziv za najlepšu fotografiju Zemuna
13. March 2023
Opština Zemun raspisala je javni poziv za izbor najlepše fotografije Zemuna za...
Others
Beograd dobija muzej posvećen ženama?
06. March 2023
Ministarka kulture i predsednica Koordinacionog tela za rodnu ravnopravnost Maja Gojković...