Sveže na stolu uz Agrilution i Miele: Vertikalne bašte u vašoj kuhinji

26. December 2019
Plantcube isporučuje sveže ubrane bebi salate, začine i mikrozeleniš pravo u kuhinju. Trenutno, postoji 25 vrsta koje mogu da se izaberu, svaka bogata aromom i hranljivim materijama – i bez pesticida i ambijentalnih zagađenja. (Fotografija: Agrilution)
Plantcube isporučuje sveže ubrane bebi salate, začine i mikrozeleniš pravo u kuhinju. Trenutno, postoji 25 vrsta koje mogu da se izaberu, svaka bogata aromom i hranljivim materijama – i bez pesticida i ambijentalnih zagađenja. (Fotografija: Agrilution)

Vertikalna poljoprivreda je pojam koji koriste futurolozi kako bi označili staklenike u više nivoa koji pružaju lokalni prinos svežeg povrća koji štedi prostor, na primer u urbanim zonama. Pomoću Plantcube-a iz kompanije Agrilution, ovaj revolucionarni koncept pronalazi put do privatnih domaćinstava. Potpuno automatizovane, vertikalne farme malih razmera koje nisu veće od standardnog frižidera, pružaju savršene uslove za rast u kombinaciji sa minimalnim naporom – i vrhunac su dizajna u svakoj kuhinji ili dnevnoj sobi. Uz koncept kompanije Agrilution, Miele dodatno proširuje svoju ekspertizu u polju raznolikosti zadovoljstva i zdravog života.

Uz proleće u kuhinji tokom cele godine, iznikle bebi salate i začini prikazuju se estetski, stvarajući neopisive aromatične i hranljive sastojke: To čini Plantcube-ove kompanije Agrilution revolucionarnim na tržištu. U suštini, oni nude samoodrživi ekosistem sa jednostavnim oblogama podmetača za seme, regulisanim osvetljenjem i kontrolisanom mikroklimom, kao i automatizovanim zalivanjem. Rezultat toga je da Plantcube-ovi praktično kontrolišu same sebe. Ubrano povrće nema pesticida niti drugih zagađivača. Sistem kontroliše AgrilutionCloud. Aplikacija prilagođena korisnicima pruža uvid u proces rasta, kao i instrukcije u vezi sa održavanjem i žetvom.

Podmetači za seme koji su bezbedni za ishranu napravljeni su u potpunosti od rafinisanih otpadnih tkanina. Kada se ubace, sve što preostaje je da se dopunjava voda svakih nekoliko nedelja – sve ostalo je potpuno automatizovano. (Fotografija: Agrilution/Stefan Randlkofer).

- Sve veći broj ljudi živi u urbanom okruženju, koji pak teže da žive odgovorno i da ustanove sopstvenu slobodu. A naš Plantcube donosi svežije salate, začine i mikrozeleniše direktno na vaš sto2. Mikrozeleniš je zajednički termin za sadnice koje mogu da se uberu za samo nekoliko dana i koje daju bogat ukus i hranljive materije. Trenutno, Agrilution nudi lepezu od 25 različitih tipova bebi salata, začina i mikrozeleniša, uključujući i manje poznate sorte kao što je crveni pak choi ili wasabina slačica. Prvi usev može da se požanje između jedne i tri nedelje nakon pokretanja Plantcube-a. Nakon toga, žetva je moguća na dnevnom nivou - kaže Maksimilijan Lesl, koji je osnovao Agrilution zajedno sa svojim partnerom Filipom Vagnerom.

Koriste se samo regulisane i genetički nemodifikovane sadnice. Podmetači za seme koji su bezbedni za ishranu, koje u Minhenu proizvodi Agrilution, napravljeni su u potpunosti od rafinisanih otpadnih tkanina. Dok jedna glavica salate uzgajana u polju zahteva do 120 litara vode da bi porasla, ista količina vode dovoljna je da napaja kompletan Plantcube punih godinu dana. Plantcube-ovi su dostupni na tržištu od marta 2019. godine.
 

Comments (0)

Connected news

Others
U pripremi izložba
29. March 2023
U cilju podizanja svesti o ulozi i značaju Saveta Evrope i isticanju principa i vrednosti koje...
Others
U bečkom muzeju dela okačena ukoso
22. March 2023
Muzej Leopold u Beču je okačio odabrana dela Klimta, Šilea i drugih umetnika ukoso kako...
Others
Bečki zoološki vrt 20 godina gaji velike pande
16. March 2023
Nedavno je Bečki zoološki vrt Šenbrun obeležio 20 godina saradnje u zajedničkom...
Others
Raspisan javni poziv za najlepšu fotografiju Zemuna
13. March 2023
Opština Zemun raspisala je javni poziv za izbor najlepše fotografije Zemuna za...