Sajam čokolade počeo revijom modela u čokoladnim haljinama

14. February 2020
Sajam čokolade počeo revijom modela u čokoladnim haljinama

Modeli obučeni u haljine od čokolade pojavili su se juče na pisti u Briselu na reviji koja okuplja modne dizajnere i proizvođače čokolade.

Među 14 kreacija koje su činile da vam "pođe voda na usta" na godišnjem "Sajmu čokolade" bio je i šareni kombinezon sa čokoladnim laticama koje vire iz tkanine, preneo je Rojters.

- To je mešavina visoke mode i belgijske čokolade - izjavila je kreatorika kostima Sikstine Ane de Molina, dodajući da je provela pet meseci radeći na dizajnu, koji uključuje hiljadu komadića čokolade.

- Ponekad je teško reći koji deo haljine je u stvari čokolada, a koji deo je obojen - rekla je ona.

Druga haljina ukrašena čokoladom, koja je bila izložena, inspirisana je karnevalskim maskama, dok je treća imala braon, bež i crvene pruge i dug ogrtač poput pletenih komada.

Modnom revijom otvoren je trodnevni sajam čokolade u okviru koga se održavaju radionice, degustacije i diskusije, za koje organizator Žerar Palasoa procenjuje da će privući oko 25.000 posetilaca i učesnika.

Izvor: Tanjug

Comments (0)

Connected news

Others
U bečkom muzeju dela okačena ukoso
22. March 2023
Muzej Leopold u Beču je okačio odabrana dela Klimta, Šilea i drugih umetnika ukoso kako...
Others
Bečki zoološki vrt 20 godina gaji velike pande
16. March 2023
Nedavno je Bečki zoološki vrt Šenbrun obeležio 20 godina saradnje u zajedničkom...
Others
Raspisan javni poziv za najlepšu fotografiju Zemuna
13. March 2023
Opština Zemun raspisala je javni poziv za izbor najlepše fotografije Zemuna za...
Others
Beograd dobija muzej posvećen ženama?
06. March 2023
Ministarka kulture i predsednica Koordinacionog tela za rodnu ravnopravnost Maja Gojković...