Zatvoren beogradski hotel Bristol nakon 106 godina postojanja

28. August 2018

Čuveni beogradski hotel "Bristol" zvanično je prestao sa radom 27. avgusta 2018, a vest je osvanula na društvenim mrežama. Na zvaničnoj Fesjbuk stranici hotela zahvalili su se gostima, odnosno svima onima koji su ovo, kako navode, velelepno zdanje posetili u proteklih 106 godina, koliko je hotel postojao i radio.

Infomaciju o zatvaranju hotela objavili su uz fotografiju originalnog plakata koji je pre više od jednog veka najavljivao otvaranje tada modernog i luksuznog hotela, s tim da sada umesto otvaramo stoji zatvaramo hotel "Bristol".



Nekadašnji hotel bio je opremljen najmodernijim nameštajem iz Beča, posedovao je 60 soba, a cena sobe bila je od tri dinara pa na više. Hotel je počeo sa radom 3. novembra 1902. godine, stoji u opisu plakata.

Kako je ranije najavljeno, hotel neće biti srušen, dobiće novu namenu, jer će zgrada u kojoj se nalazio ubuduće pripadati naselju "Beograd na vodi", odnosno gradu Beogradu. Radnici će biti preraspodeljeni na druge poslove, dok će oko 30 porodica vojnih lica, koje su tu stanovale, dobiti drugi smeštaj.

Izvor:
Blic

Comments (0)

Connected news

Hospitality
Objavljena pravila za državnu pomoć za gradnju novih hotela u banjama i u Beogradu
21. November 2023
Vlada Srbije izmenila je postojeću Uredbu o određivanju kriterijuma za dodelu podsticaja radi...
Hospitality
Beogradski hotel Splendid ponovo na prodaju
07. November 2023
Kompanija DT Properties Novi Beograd oglasila je prodaju hotela Splendid u Beogradu, po...
Hospitality
Indijska klinika investira u Bolnicu Meljine i Institut Igalo?
23. October 2023
Renomirani indijski zdravstveni institut Asian Cancer Institute - Cumballa Hill Hospital...
Hospitality
Godinu dana od otvaranja: Hotel Borovi u Sjenici – Na dobrom putu
11. September 2023
Sjenica je oduvek bila poznata uglavnom po sjeničkom siru i zimi najnižim temperaturama u...