Ljajić: Šteta u hotelijerstvu 330 miliona evra

30. April 2020
Ilustracija, foto: pixabay
Ilustracija, foto: pixabay

Ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić izjavio je danas da je šeta u ovoj godini za hotelijere 300 miliona evra na osnovu deviznog priliva.

On je za televiziju Pink rekao da je prošle godine prihod bio 1,4 milijarde evra.

Ljajić je rekao da je za prva dva meseca devizni priliv u turizmu bio 196 miliona, što je 16 odsto više nego u istom periodu prošle godine.

- Imali smo godinu koja je naslućivala da će biti najbolja turistička godina od 1989. Po osnovu deviznog priliva šteta će biti blizu milijardu evra - rekao je Ljajić.

On je naveo da će vaučere za turizam u Srbiji moći da koriste iste kategorije stanovništva kao i do sada, ali i studenti, koji neće moći da ih koriste u mestu gde žive ili studiraju.

Izvor: Danas

Comments (0)

Connected news

Hospitality
Kako da brzo i efikasno pretvorite apartman u pravu oazu za opuštanje - Funkcionalnost i udobnost su garancija za povratak gostiju
16. March 2023
Kraj zime se približava, topli i sunčani dani nam ubrzo stižu, ali i nadolazeći...
Hospitality
Accor širi prisustvo na Balkanu
08. March 2023
Accor, vodeća svetska grupa u oblasti ugostiteljstva, proširuje svoj portfolio u...
Hospitality
Otvoren konkurs za nove
03. March 2023
Organizatori prve regionalne  Hotel Housekeeping Konvencije  pozivaju sve učesnike...
Hospitality
HORES: Kineski turisti se vraćaju u Srbiju
21. February 2023
Poslovno udruženje HORES je održalo sastanak sa dva najveća kineska turoperatora Caissa Group...