Puštanje Gold gondole u probni rad u avgustu?

07. Maj 2020
Ilustracija, foto: pixabay
Ilustracija, foto: pixabay

Najveći deo posla za Gold Gondolu je urađen, ostaje da se završi manji deo sa partnerima iz Francuske, pa se puštanje gondole u probni rad može očekivati početkom avgusta, kaže za eKapiju predsednik Opštine Čajetina Milan Stamatović.

Prema njegovim rečima, posao koji je preostao tiče se montaže opreme, te nije mogao biti urađen tokom vanrednog stanja, jer je, u skladu sa ugovorenim obavezama, potrebno da partneri iz Francuske prisustvuju.

- Tu je ostalo još mesec dana radova. Očekujemo da s otvaranjem avio-saobraćaja u Srbiji, dođu i partneri iz Francuske. Videćemo kako će država regulisati dolazak u zemlju, da li će biti karantina. Ukoliko avio-saobraćaj krene prema najavama 18. maja, partneri će moći da dođu, te se u avgustu može očekivati probno puštanje - objašnjava Stamatović.

Inače, kako je navedeno na sajtu Gold gondola, deo opreme montiraće izvođači iz Amige i Jedinstva, deo francuska firma POMA.

Podsetimo, izgradnja Gold gondole Zlatibor je počela 2017. godine, a u projekat je uloženo oko 13 mil iona evra. Gondola, duga skoro devet km, od centra planine do vrha Tornika u 55 kabina, moći će da preveze 600 putnika na sat.

Izvor: eKapija

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
Air Serbia uspostavila sezonsku liniju do Krita
01. Jun 2023
Air Serbia je 31. maja 2023. godine, letom JU750 u 11:55 časova, uspostavila sezonsku liniju...
Turizam
Domaći turisti najčešće birali Zlatibor, a strani Beograd
01. Jun 2023
Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, u periodu januar-april 2023. godine u...
Turizam
Srbiju posetili i turoperateri iz Holandije
31. Maj 2023
Turistička organizacija Srbije i nacionalni avio-prevoznik, u periodu od 29. maja do 01. maja,...
Turizam
Danas počinje prijava građana za novu seriju vaučera
30. Maj 2023
Prijava građana za korišćenje vaučera za subvencionisani odmor u Srbiji počinje 30....