Karl Lagerfeld pokreće sopstveni hotelski lanac

02. Februar 2017
Karl Lagerfeld pokreće sopstveni hotelski lanac

Čuveni nemački dizajner Karl Lagerfeld, kormilar modnih kuća "Chanel" i "Fendi", pokreće "Karl Lagerfeld Hotels & Resorts" - sopstveni lanac hotela, restorana i noćnih klubova.

Prva destinacija na kojoj će Lagerfeld otvoriti hotel je Makao, i to već ove godine. Biće to rizort sa šest zvezdica, koji će se prostirati na 20 spratova u sklopu luksuzne građevine "Lisboa Palace".



"Karl Lagerfeld Grupa" je sklopila ugovor sa kompanijom "Brandmark Collective BV", sa sedištem u Amsterdamu, koja vodi 25 hotela širom sveta. Ova kompanija je navela da će Lagerfeldovu viziju i jedinstvenu estetiku preneti i na hotele, stambene jedinice, restorane i privatne klubove.

Tony Kurz, direktor ove holandske kompanije, opisuje Lagerfelda kao kreativnog direktora, čiji će uticaj biti vidljiv u svim objektima, koji ipak neće nužno ličiti jedan na drugi.



- Naš cilj je da "Lagerfeld" hotele učinimo što više iskustvenim, a manje tradicionalnim - navodi Kurz.

Lagerfeldov ulazak u hotelske vode uopšte nije iznenađujući, s obzirom da je još od ranije poznat kao neko ko voli da živi u hotelima. Međutim, ovo nije prvi put da je Lagerfeld umešao svoje prste u ugostiteljski sektor - čuveni modni guru dizajnirao je i bazenski prostor u hotelu "Metropole" u Monte Karlu, bio je konsultant za "Sofitel So Singapore" i dizajnirao je nekoliko apartmana u pariskom "Hotelu de Crillon".



Veza između modnih dizajnera i hotelske industrije prisutna je već duže vreme. "Chanel" je nedavno otvorio svoj prvi spa centar u renoviranom hotelu "Ritz Paris", "Dior" ima sopstveni spa u hotelu "Plaza Athénée", dok modne kuće kao što su "Fendi", "Versace" i "Armani" imaju vlastite hotele.

Komentara (0)

Povezane vesti

Hotelijerstvo
Hotelu Tornik na Zlatiboru priznanje za najbolji hotel u Srbiji
17. Decembar 2024
U Atrijumu Narodnog muzeja u Beogradu 16. decembra po prvi put održana je svečana dodela...
Hotelijerstvo
The Bristol Belgrade: Simbol prestonice blista novim sjajem
27. Novembar 2024
Nakon više od dve i po godine temeljne restauracije, hotel Bristol uskoro ponovo otvara...
Hotelijerstvo
Hotel St. Regis Beograd otvorio svoja vrata za prve goste
01. Novembar 2024
Hotel St. Regis Beograd juče je otvorio vrata za prve goste. Ovaj prestižni brend, koji...
Hotelijerstvo
„Nišiama Onsen Keiunkan“ – najstariji hotel na svetu
17. Oktobar 2024
Japanski rizort „Nišiama Onsen Keiunkan“, japanski rizort u blizini planine...